ПОПЕРЕДУ ЗАВДЯКИ ВЛАСНИМ ТЕХНОЛОГІЯМ

Печі та вуглецеве оснащення

Печі і вуглецеве оснащення застосовуються в вакуумних або інертних середовищах з температурою не більше 2000 °С.
Основні галузі застосування:
  • термовакуумна обробка та загартування газотурбінних лопаток авіаційних і газоперекачувальних двигунів;
  • отримання жаростійких сплавів і деталей методом спрямованої кристалізації;
  • отримання твердосплавного інструменту.

Теплові вузли для вакуумних печей (типу УВНК)
Теплові вузли для вакуумних печей (типу ВВНК).
Основним елементом установки спрямованої кристалізації ВВНК-8П є тепловий вузол. ТОВ "НТЦ" Вуглець" є розробником модернізованого вузла, при використанні якого за рахунок поліпшення конструкції і застосування матеріалів з більш низьким коефіцієнтом теплопровідності вдалося досягти економії електроенергії, збільшення терміну служби і збільшення відсотка придатності виробів, що виробляються.

Зовнішні стіни, верхній зовнішній екран і нижній екран теплового вузла виготовлені з ерозійно-стійкого вуглець-вуглецевого композиційного матеріалу (ВВКМ). Теплоізоляція бічних і задньої стінок, верхнього екрану і двері - комбінована: графітова фольга і тверда вуглецева волокниста плита, захищена графітовою газонепроникною фольгою. Щоб запобігти осипанню, торцеві поверхні теплоізоляції захищенні спеціальним вуглецевим покриттям. Отвори введення токовводів окантовані вуглець-вуглецевим композиційним матеріалом. Щоб уникнути замикання токопідводних частин на корпус в місцях введення нагрівачів передбачені ізолятори з високотемпературної кераміки.

Модернізований вузол має ті ж призначення, що і вузол-прототип, застосовується в складі тієї ж установки, має ті ж розміри зони нагріву. Приєднувальні розміри, а також габаритні розміри уточнюються за місцем установки у вакуумній камері. Елементи вузла, які мають найменший термін служби (верхні і нижні нагрівачі), взаємозамінні з піччю-прототипом.


Графітові нагрівачі і струмопідведення

Графітові нагрівачі і струмопідведення (нагрівальні елементи) - застосовуються в різних галузях промисловості в якості нагрівачів в печах опору, які працюють в вакуумі або захисному середовищі, для спікання твердих сплавів, плавки кварцу, а також у виробництві напівпровідникових та інших матеріалів. Графітові нагрівачі застосовують замість вольфрамових і молібденових для плавки рідкісних і напівпровідникових металів в вакуумних та інших закритих електропечах. Вони можуть працювати при температурі до 2000-2200 ° С. Графітові нагрівачі стійко працюють в вакуумі до 1х10-2 мм рт. ст. і при температурах понад 2000 ° С, силі струму 1500-2000 А, при напрузі 12-24 В.

Графітові нагрівачі виготовляються трьох основних типів: циліндричні, щілинні і спіральні. Основні розміри нагрівачів обмежені максимальними розмірами заготівок.


Графітове та вуглецеве (ВВКМ) оснащення (екрани, тиглі та ін.)Графітове та вуглецеве (ВВКМ) оснащення (екрани, тиглі та ін.) - виготовляється у вигляді графітових тиглів, садочних ємностей і столів, опорів, лопаток, втулок графітових, кожухів та інших фасоннів виробів. 
 

Теплоізоляційні матеріалиТеплоізоляційні матеріали

Вуглецева волокниста фольгована теплоізоляція (ВВФТ)Вуглецева волокниста фольгована теплоізоляція (матеріали ВФТТ, ВТТ) - легкий теплоізоляційний матеріал є конструкційним теплоізоляційним елементом. Випускається як в листах різної товщини, так і в циліндричній формі. Облицювання з робочого боку, а також внутрішніх шарів графітовою фольгою збільшують опір впливу розплавів і проникненню парів, які руйнують теплоізоляцію. 

Графітова фольга (ГФ)Графітова фольга (ГФ) - гнучкий матеріал, який випускається в листах різної товщини. Застосовується для виготовлення теплових екранів, є облицювальним матеріалом для ВФТТ, проставочний матеріал між графітовими нагрівальними елементами і токопідводами для зменшення перехідного опору на місці з'єднання деталей. 

Захисний розчин для покриття ВВФТЗахисний розчин для покриття ВФТТ - суспензія графіту дрібної фракції в органічному розчині. Застосовується для захисту торців ВФТТ нанесенням на поверхню. Після висихання створює газонепроникний шар, який перешкоджає проникненню парів у пори теплоізоляції. Також застосовується для поліпшення контрактного опору між графітовими нагрівальними елементами. 

Високотемпературна кераміка (ВК)Високотемпературна кераміка (ВК) - конструкційний діелектричний матеріал на основі оксиду алюмінію. Вироби з високотемпературної кераміки застосовуються в якості електроізоляційних елементів в термічних установках.